Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Nová verzia ID-SK Frontend nahradzuje pôvodnú verziu. Dokumentáciu staršej verzie nájdete na ID-SK Elements

  1. ID-SK frontend
  2. Úvodný blok pre webové sídla
Webové komponenty

Úvodný blok pre webové sídla

Pri tvorbe novej webovej stránky je okrem povinnej hlavičky pre webové sídla a pätičky s feedback barom povinný aj tento úvodný blok.

Obsah:

Z čoho sa skladá úvodný blok?

Skladá sa z:

  1. nadpisu,
  2. krátkeho textu,
  3. dominantného vyhľadávacieho poľa so šírkou ⅔ obrazovky v prípade desktopu a celou šírkou obrazovky v prípade mobilných zariadení,
  4. skratky k často vyhľadávaným výrazom pod vyhľadávacím poľom,
  5. populárneho obsahu.

Úvodný blok domovskej stránky

Úvodný blok domovskej stránky slúži ako jedna z foriem navigácie používateľa po webovom sídle. Nadpis a podnadpis slúžia na intuitívne uistenie používateľa, že sa naozaj nachádza na webovom sídle vašej inštitúcie. Podnadpis môžete využiť aj ako odkaz na podstránku s detailnejšími informáciami o vašej inštitúcii (v hlavnom menu je zbytočný). Dominantnou a nevyhnutnou súčasťou úvodného bloku domovskej stránky je vyhľadávacie pole. Doplnkom k vyhľadávaciemu poľu je pole s piatimi najčastejšie hľadanými výrazmi či frázami, ktoré by sa malo aktualizovať automaticky (toto nastavenie si však musíte zabezpečiť pri implementácii tohto vzoru).

Vitajte na MIRRI SR

Dozvedieť sa viac o ministerstve.

Úvodný blok podstránky

Webová stránka môže slúžiť na komunikáciu viacerých dôležitých tém, na základe čoho môže byť webová stránka aj štruktúrovaná. Niektorá z tém môže zahŕňať dostatok obsahu na to, aby "dostala" vlastnú podstránku. Úvodný blok podstránky by mal byť úvodom všetkých, tematicky ladených podstránok. Taktiež slúži ako jedna z foriem navigácie používateľa. Narozdiel od domovskej stránky, úvodný blok podstránky neobsahuje vyhľadávacie pole. Obsahuje však nadpis, podnadpis a komponent populárny obsah.

Populárny obsah v úvodnom bloku

Súčasťou úvodného bloku je komponent zvýrazňujúci populárny obsah. Komponent populárny obsah sa skladá z nadpisu a piatich textových odkazov na najnavštevovanejšie podstránky vášho webu. Populárny obsah odporúčame taktiež nastaviť na automatickú aktualizáciu na základe webovej analytiky.

Komponent populárny obsah má tri základné variácie pozadia: bez pozadia, so šedým a s modrým pozadím.

Vitajte na MIRRI SR

Dozvedieť sa viac o ministerstve.

Úvodný blok bez návrhov vyhľadávania

Vitajte na MIRRI SR

Dozvedieť sa viac o ministerstve.

Rozšírené príklady pre úvodný blok